Nowości książkowe z rekomendacją

                 

  Polecamy NOWOŚCI książkowe:

 

wakacje-emilki-1

„Wakacje Emilki”   Joanna Klugmann

To pełna słońca opowieść o dziewczęcej przyjaźni i spełnionych marzeniach.
Emilce i Julii ciężko było się poznać, obydwie tak bardzo chciały znaleźć na wakacjach koleżankę.
Przeczytaj i sprawdź jak doszło do spotkania, i które marzenia udało im się zrealizować.
Bo wakacje mogą być naprawdę udane.


k-9788378958840

 

„Tajemnica gwiezdnego jeziora”   Agnieszka Stelmaszyk

Nieznany, bezkresny kontynent! Egzotyczne zwierzęta, przepiękne krajobrazy i tajemnica kryjąca się gdzieś na dnie gwiezdnego jeziora to pierwsza część nowej powieści dla dzieci i młodzieży „Tajemnica gwiezdnego jeziora”.
Tajemnice ludu San, wraki portugalskich okrętów, bezkresne piaski i jaskinie, cuda natury….to wszystko poznacie dzięki drugiej części powieści „Wybrzeże szkieletów”. Jeśli nie masz dość przygód z bohaterami książek Agnieszki Stelmaszyk musisz przeczytać kolejną część pt. „Zaklinacze wiatru”.

 

      

 


 

 

106416023b

 

„Bliźniakowo”  Anna Sołowiow

Oto Bliźniakowo miasteczko nie za duże, nie za małe, lecz w sam raz. Spotkacie w nim bliźniaczki- Adelkę i Anielkę- identyczne siostry, Felicję i Feliksa- zupełnie niepodobne do siebie bliźnięta, a także Franka i Janka- chłopców o odmiennych zainteresowaniach. Dowiecie się z niej czy to fajnie być bliźniakiem czy też nie.

Druga część opowiadań dotyczy dziewczynek, które wkrótce kończą 6 lat. Przepadają za opowieściami rodziców o tym, jak to było jak się urodziły i o radości jaka wówczas zapanowała. Jednak wkrótce miało się to wszystko zmienić….dowiedz się dlaczego.

 


 

 

ksi03

 

„Moja złota rybka ZOMBIE. Przybij płetwę na dzień dobry!” Mo O’Hara

Zapraszamy do przeczytania i zapoznania się z pierwszą częścią opowiadań o zaczarowanej rybce ZOMBIE, która hipnotyzuje każdego, kto na nią spojrzy. Tymek i Ravi, dwaj najlepsi przyjaciele muszą się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Szalony Tytus złośliwy starszy brat Tymka postanawia wypróbować na niewinnej rybce zestaw małego chemika…. Jak potoczyły się dalsze losy naszych bohaterów sprawdźcie sami. Jeśli Wam się spodoba w przygotowaniu czekają kolejne części. Bądźcie odważni i płyńcie pod prąd z rybką ZOMBIE.

 

 

 

                 

 


 

1„Pszczoły” Piotr Socha
Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół.
Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje.
Zobacz jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią.
Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu.
Tylko uważaj nie daj się użądlić!

 

 


2

„Artyści dzieciom. Najpiękniejsze bajki polskich gwiazd”.

Wzruszają, bawią, rozśmieszają, zaskakują, przenoszą w zaczarowany świat pełen niezwykłych przygód i zdarzeń.
Osoby znane i lubiane zapraszają najmłodszych na spotkanie z Królewną, co rozsiewała złoto, z Wojtusiem i śpiącymi rycerzami czy Marysią-praczką.
Spotkanie z bohaterami tych bajek to wspaniałe, niezapomniane chwile zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.

 

 


 

3Urodziny prawie wszystkich” Toon Tellegen
Holenderski pisarz i poeta absurdalnymi historiami o zwierzętach wykreował oryginalny literacki świat, który urzeka zarówno dzieci, jak i dorosłych.
49 wariacji na temat urodzin w zbiorze zwierzęcych opowiadań. Dowcipne, melancholijne, filozoficzne, poetyckie i wzruszające. Autor zabiera nas do zwariowanego lasu by pokazać na jak wiele sposobów obchodzi się w nim urodziny. Książka uhonorowana holenderskim wyróżnieniem w dziedzinie literatury dziecięcej.

 

 


4

„Okularki” Ewa Madeyska
Jak polubić okularki, gdy w przedszkolu jest się ciągle wyśmiewanym? Pierwszy tom nowej serii dla przedszkolaków i nie tylko. „Małe katastrofy” to seria w której dziewczynka Frania ma zapracowanych rodziców, dwie siostry, ukochanego pluszowego konia Rysia i codzienne kłopoty, z którymi mierzy się na swój dziecięcy sposób. Sprawdź, przeczytaj jak Frania radzi sobie w przedszkolu i w domu.

 

 

 


5

„Duch starej kamienicy” Anna Onichimowska
Hej! Mam na imię Maciek i jestem duchem. Zapraszam Was do odwiedzenia mojej kamienicy. Niestety muszę Was uprzedzić, że zamieszkało w niej również-bez niczyjej zgody – 90 485 dzikich lokatorów. Chcemy się ich pozbyć, ale nie jest to łatwe. A może Wy coś wymyślicie? Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 


6

„Zakręcona na Maksa” Ewa Grętkiewicz
Czy pamiętnik nieksiężniczki może konkurować z dziennikami prawdziwych księżniczek? To pytanie nurtuje Agnieszkę Sosnę, na pozór zwykłą dziewczynę, która opisuje ważne wydarzenia ze swojego życia i pragnie być pisarką. Jest otwarta na świat i totalnie „zakręcona” -tak ogólnie, ale szczególnie na Maksa, kolegę starszego brata. Ciągle wpada w tarapaty, a jej zapiski tętnią życiem i humorem. Jeśli ciekawi cię jak potoczą się losy bohaterki przeczytaj i bądź „zakręcona” tak jak Aga.

 

 

 

 


i-nela-i-tajemnice-swiata„Nela mała Reporterka. Nela i tajemnice świata”.

Nazywam się Nela i mam 9 lat. Gdy miałam 5 lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz ze mną podróżować oraz przeżywać wspaniałe przygody.

„Nela na tropie przygód” to moja czwarta książka. Mam już 10 lat i jestem prawdziwym łowcą przygód. Tym razem pojedziemy do schroniska dla leniwców, będziemy latać na linach nad lasem deszczowym i przeżyjemy wiele różnych przygód. Mam nadzieję, że jesteście spakowani i możemy wyruszać.

 

 

 


med_Chmielewska.Oczy_okladka_x3A4w

Iwona Chmielewska „Oczy”.

Tej książki nie trzeba promować jest po prostu ŚWIETNA!!!
Sam oceń jej wartość nie tylko po okładce.
W jednym słowie OCZY zawiera się wszystko to, co ważne w życiu każdego człowieka.
Fantastycznie dobrane ilustracje spójnie tworzą całość z treścią.

      

                                                           

indeks

                                                           Sylvia Heinlein „Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą”.

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo?
Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka przeprowadzi się do ośrodka, gdzie będzie miała lepsza opiekę, dziewczynka postanawia, że ona i ciotka muszą uciec.
Wsiadają do pociągu i…. co dalej dowiesz się czytając wrażliwą,  z poczuciem humoru książkę wydawnictwa DWIE SIOSTRY.

 


                                 

 

 


                                                        

                                                                Zofia Stanecka „Damą być”

SDC13291

Jula i Pola to siostry. Razem bawią się, chodzą do teatru i na urodziny, razem wyjeżdżają w góry i nocują poza domem. Jula chce być damą i robi wszystko, żeby zawsze wyglądać i zachowywać się elegancko. Tylko jak zachować właściwą damie godność, kiedy ma się siostrę, która ponad wszystko chciałaby zostać tygrysem. To przezabawny poradnik jak ubierać się i zachować w różnych sytuacjach.

                                                                                                         

 


george-clooney-potrzebny-od-zaraz-b-iext35266210

               Susin Nielsen „George Clooney potrzebny od zaraz”

Wioletka i jej przyjaciółka Febe biorą sprawy w swoje ręce. Gdy mama Wioletki szukając prawdziwej miłości, zaczyna spotykać się z żałosnym Dickiem Matiasem, dziewczyny postanawiają wyswatać ja z …. George’em Clooneyem. W końcu tata Wioletki jest hollywoodzkim reżyserem. Czy dziewczynie uda się spotkać na planie ze sławnym aktorem? I jak przekonać go do randki z mamą? Szalone pomysły bohaterki sprawiają, że trzymamy za nią kciuki.

 

 

 


 

                                                  

                           

KokoSmoko

                            

      Ingo Siegner  „Mały Koko Smoko idzie do szkoły”

Dzisiaj jest wielki dzień! Mały smok Koko idzie do szkoły po drodze spotyka Oskara –młodego smoka żarłoka , który nie może chodzić do szkoły, ponieważ jego rodzice się na to nie zgodzili. Oskar marzył o tym by nauczyć się pisać i liczyć. Czy uda się przekonać rodziców Oskara , że w szkole można nauczyć się wielu potrzebnych rzeczy?

 

 

 

 5478146408

                              

 

Brygida Laska „Opowiadania Sowy Franciszki” cz. I i cz. II

To zbiór różnych, ciekawych i pełnych humoru historii napisanych w formie wierszy i najczęściej kończących się morałem.
Barwnie i interesująco opisane są pory roku czy ludzkie wady i zalety.
Zapraszam do zapoznania się tymi opowiadaniami.

 

 


                                                                           

                                                                                 Magdalena Kulus  „ Cykor”

IMG_7855

Cykora, głównego i tytułowego bohatera poznajemy w momencie jego narodzin, które mają miejsce w stodole. Kotek miał wspaniałą i kochającą mamę i rodzeństwo, ale niestety okazał się nieposłuszny i lekkomyślny. Miał wiele przygód, na własną rękę poznawał świat i uczył się odpowiedzialności.
To historia , która urzeknie niejednego młodego czytelnika, wzruszy i nauczy wartości. Polecam.

 

 

 

 


                                                                 

2213_ale_historia_1

                                                                    

  Grażyna Bąkiewicz  „Mieszko, ty wikingu!”

Seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z pierwszej części, przybliżającej czasy panowania Mieszka I, dowiecie się      między innymi, jak wydostać się z łap handlarzy niewolników, do kogo udać się po zatruciu wodą z rzeki, dlaczego żona Mieszka nie chciała jeść, jak Polanie wysyłali sobie esemesy i wiele innych rzeczy. Zapraszam do lektury.