Nowości książkowe z rekomendacją

  Polecamy NOWOŚCI książkowe:

 

Okładka książki Wędrowne ptaki
 

Michael Roher  „Wędrowne ptaki”.

Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swojej drodze „wędrowne ptaki”, a czasem sami bywamy przybyszami. Znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych, o szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się , o szacunku wobec odmienności. O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”, ale i o tym co one nam dają. To także historia o przyjaźni, która zobowiązuje.


Okładka książki Czy polubisz moją breję?

Mo Willemes „Czy polubisz moją breję?”

Przezabawna historyjka o odkrywaniu przyjaźni, poświęceniu i różnicy charakterów. Przygody Leona i Malinki bawią, ale i uczą jak zachować się w sytuacjach trudnych wyborów. Książka może pomóc w nauce samodzielnego czytania.

 


Okładka książki Fancy Nancy. Modny butik

Jane O’Connor „Francy Nancy. Modny butik”.

Po raz pierwszy w Polsce bestsellerowa seria o Francy Nancy, która swoimi przygodami od wielu lat bawi dzieci na wszystkich kontynentach. Nancy jest kolorowa, zabawna i radosna, uwielbia się przebierać i otaczać niezwykłymi przedmiotami, używać wymyślnych słów i powiedzonek. Nie cierpi nudy i szarości. Razem z Francy Nancy odkrywajcie uroki życia.


Okładka książki Jak zbudować samochód?

Martin Sodomka „Jak zbudować samochód?”

Coś dla fanów motoryzacji i nie tylko. Niezwykli przyjaciele szczurek Arni, wróbel Zenek i żaba Krystian podejmują się niezwykłego zadania- budowy samochodu. Czy im się to uda? Przeczytajcie i obejrzyjcie książkę , bo opowieści towarzyszą znakomite rysunki i profesjonalne schematy. Po tej lekturze będziecie już wiedzieli jak działa sprzęgło czy gaźnik. Do wspólnego czytania koniecznie zaproście dorosłych.

 


Okładka książki Koń na receptę

Agata Widzowska „Koń na receptę”.

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę , Szogun, którego chce odebrać ośrodkowi właścicielka. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Koń na receptę to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Zachęcam do przeczytania, a może kogoś z was też uzdrowi ta historia. Kolejna część przygód pt. „Grzywą malowane”.


Okładka książki Zuzia na zamku Białej Damy

Mariusz Niemycki „Zuzia na zamku białej damy”.

Niesamowite odgłosy, znikające postaci, wielkie sekrety i fascynujące zagadki kryminalne. To wszystko w powieści opisującej przygody Zuzanny Nadobnej. Dziewczynka podróżuje wraz z mamą konserwatorem dzieł sztuki po całej Europie, odwiedza niezwykłe miejsca i spotyka ciekawych ludzi. Jako detektyw amator tropi nieuchwytnych przestępców. Przeczytajcie koniecznie.


Okładka książki Niepowszedni. Porwanie

Justyna Drzewicka „Niepowszedni. Porwanie”.

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludzmi. Podczas konnej przejażdżki Nila i jej siostra zostają schwytane prze z bezwzględnych łowców sprzedających ludzi na targu.  Aby przetrwać muszą liczyć tylko na siebie. Czy uda im się uciec i wyrwać z łap złoczyńców dowiecie się czytając część pierwszą Niepowszednich.


Okładka książki Tru

Barbara Kosmowska „Tru”

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami – inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa.
Pełna uroku i humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku niejednego może nauczyć i dzieci (od lat 6), i dorosłych (do lat 100). Warto się także dowiedzieć, dlaczego Tru został na koniec nazwany Naprawiaczem Serc. Opowieść jak najbardziej na czasie – polecam.


Okładka książki Dziennik łowcy przygód. eXtremalne Borneo

Szymon Radzimierski „Dziennik łowcy przygód”

Czy można zaprzyjaźnić się z orangutanem? Czy łowcy głów są niebezpieczni? Jak przetrwać tydzień w dżungli bez namiotu? Dowiecie się tego czytając książkę napisana przez Simona blogera i podróżnika. To świetny surwiwalowy przewodnik dla najmłodszych, ale także pełen ciekawostek o świecie oraz pasji jaką jest podróżowanie. Gotowy na superprzygodę? Ruszaj z Szymonem i jego ekipą.


Okładka książki Buntowniczka z pustyni

Alwyn Hamilton „Buntowniczka z pustyni”.

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których płynie czysty ogień. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Buntowniczka wierzy, ze dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Opowieść bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy, nagrodzona Goodreads Books Awards 2016r. Część druga „Zdrajca tronu”.

 


2

„Artyści dzieciom. Najpiękniejsze bajki polskich gwiazd”.

Wzruszają, bawią, rozśmieszają, zaskakują, przenoszą w zaczarowany świat pełen niezwykłych przygód i zdarzeń.
Osoby znane i lubiane zapraszają najmłodszych na spotkanie z Królewną, co rozsiewała złoto, z Wojtusiem i śpiącymi rycerzami czy Marysią-praczką.
Spotkanie z bohaterami tych bajek to wspaniałe, niezapomniane chwile zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.

 

 


 

3Urodziny prawie wszystkich” Toon Tellegen
Holenderski pisarz i poeta absurdalnymi historiami o zwierzętach wykreował oryginalny literacki świat, który urzeka zarówno dzieci, jak i dorosłych.
49 wariacji na temat urodzin w zbiorze zwierzęcych opowiadań. Dowcipne, melancholijne, filozoficzne, poetyckie i wzruszające. Autor zabiera nas do zwariowanego lasu by pokazać na jak wiele sposobów obchodzi się w nim urodziny. Książka uhonorowana holenderskim wyróżnieniem w dziedzinie literatury dziecięcej.

 

 


4

„Okularki” Ewa Madeyska
Jak polubić okularki, gdy w przedszkolu jest się ciągle wyśmiewanym? Pierwszy tom nowej serii dla przedszkolaków i nie tylko. „Małe katastrofy” to seria w której dziewczynka Frania ma zapracowanych rodziców, dwie siostry, ukochanego pluszowego konia Rysia i codzienne kłopoty, z którymi mierzy się na swój dziecięcy sposób. Sprawdź, przeczytaj jak Frania radzi sobie w przedszkolu i w domu.

 

 

 


5

„Duch starej kamienicy” Anna Onichimowska
Hej! Mam na imię Maciek i jestem duchem. Zapraszam Was do odwiedzenia mojej kamienicy. Niestety muszę Was uprzedzić, że zamieszkało w niej również-bez niczyjej zgody – 90 485 dzikich lokatorów. Chcemy się ich pozbyć, ale nie jest to łatwe. A może Wy coś wymyślicie? Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 


6

„Zakręcona na Maksa” Ewa Grętkiewicz
Czy pamiętnik nieksiężniczki może konkurować z dziennikami prawdziwych księżniczek? To pytanie nurtuje Agnieszkę Sosnę, na pozór zwykłą dziewczynę, która opisuje ważne wydarzenia ze swojego życia i pragnie być pisarką. Jest otwarta na świat i totalnie „zakręcona” -tak ogólnie, ale szczególnie na Maksa, kolegę starszego brata. Ciągle wpada w tarapaty, a jej zapiski tętnią życiem i humorem. Jeśli ciekawi cię jak potoczą się losy bohaterki przeczytaj i bądź „zakręcona” tak jak Aga.

 

 

 

 


i-nela-i-tajemnice-swiata„Nela mała Reporterka. Nela i tajemnice świata”.

Nazywam się Nela i mam 9 lat. Gdy miałam 5 lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz ze mną podróżować oraz przeżywać wspaniałe przygody.

„Nela na tropie przygód” to moja czwarta książka. Mam już 10 lat i jestem prawdziwym łowcą przygód. Tym razem pojedziemy do schroniska dla leniwców, będziemy latać na linach nad lasem deszczowym i przeżyjemy wiele różnych przygód. Mam nadzieję, że jesteście spakowani i możemy wyruszać.

 

 

 


med_Chmielewska.Oczy_okladka_x3A4w

Iwona Chmielewska „Oczy”.

Tej książki nie trzeba promować jest po prostu ŚWIETNA!!!
Sam oceń jej wartość nie tylko po okładce.
W jednym słowie OCZY zawiera się wszystko to, co ważne w życiu każdego człowieka.
Fantastycznie dobrane ilustracje spójnie tworzą całość z treścią.

      

                                                           

indeks

                                                           Sylvia Heinlein „Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą”.

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo?
Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka przeprowadzi się do ośrodka, gdzie będzie miała lepsza opiekę, dziewczynka postanawia, że ona i ciotka muszą uciec.
Wsiadają do pociągu i…. co dalej dowiesz się czytając wrażliwą,  z poczuciem humoru książkę wydawnictwa DWIE SIOSTRY.

 


                                 

 

 


                                                        

                                                                Zofia Stanecka „Damą być”

SDC13291

Jula i Pola to siostry. Razem bawią się, chodzą do teatru i na urodziny, razem wyjeżdżają w góry i nocują poza domem. Jula chce być damą i robi wszystko, żeby zawsze wyglądać i zachowywać się elegancko. Tylko jak zachować właściwą damie godność, kiedy ma się siostrę, która ponad wszystko chciałaby zostać tygrysem. To przezabawny poradnik jak ubierać się i zachować w różnych sytuacjach.

                                                                                                         

 

 


 

george-clooney-potrzebny-od-zaraz-b-iext35266210

               Susin Nielsen „George Clooney potrzebny od zaraz”

Wioletka i jej przyjaciółka Febe biorą sprawy w swoje ręce. Gdy mama Wioletki szukając prawdziwej miłości, zaczyna spotykać się z żałosnym Dickiem Matiasem, dziewczyny postanawiają wyswatać ja z …. George’em Clooneyem. W końcu tata Wioletki jest hollywoodzkim reżyserem. Czy dziewczynie uda się spotkać na planie ze sławnym aktorem? I jak przekonać go do randki z mamą? Szalone pomysły bohaterki sprawiają, że trzymamy za nią kciuki.

 

 

 


 

                                                  

                           

KokoSmoko

                            

      Ingo Siegner  „Mały Koko Smoko idzie do szkoły”

Dzisiaj jest wielki dzień! Mały smok Koko idzie do szkoły po drodze spotyka Oskara –młodego smoka żarłoka , który nie może chodzić do szkoły, ponieważ jego rodzice się na to nie zgodzili. Oskar marzył o tym by nauczyć się pisać i liczyć. Czy uda się przekonać rodziców Oskara , że w szkole można nauczyć się wielu potrzebnych rzeczy?

 

 

 

 5478146408

                              

 

Brygida Laska „Opowiadania Sowy Franciszki” cz. I i cz. II

To zbiór różnych, ciekawych i pełnych humoru historii napisanych w formie wierszy i najczęściej kończących się morałem.
Barwnie i interesująco opisane są pory roku czy ludzkie wady i zalety.
Zapraszam do zapoznania się tymi opowiadaniami.

 

 


                                                                           

                                                                                 Magdalena Kulus  „ Cykor”

IMG_7855

Cykora, głównego i tytułowego bohatera poznajemy w momencie jego narodzin, które mają miejsce w stodole. Kotek miał wspaniałą i kochającą mamę i rodzeństwo, ale niestety okazał się nieposłuszny i lekkomyślny. Miał wiele przygód, na własną rękę poznawał świat i uczył się odpowiedzialności.
To historia , która urzeknie niejednego młodego czytelnika, wzruszy i nauczy wartości. Polecam.

 

 

 

 


                                                                 

2213_ale_historia_1

                                                                    

  Grażyna Bąkiewicz  „Mieszko, ty wikingu!”

Seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z pierwszej części, przybliżającej czasy panowania Mieszka I, dowiecie się      między innymi, jak wydostać się z łap handlarzy niewolników, do kogo udać się po zatruciu wodą z rzeki, dlaczego żona Mieszka nie chciała jeść, jak Polanie wysyłali sobie esemesy i wiele innych rzeczy. Zapraszam do lektury.