WERNISAŻ Adama Wiśniewskiego
WERNISAŻ Adama Wiśniewskiego
W ramach trwających obchodów Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Tygodnia Bibliotek, w Galerii Jednego Obrazu odbył się wernisaż Adama Wiśniewskiego – od blisko dekady aktywnego uczestnika rehabilitacji zawodowej w pracowni poligraficznej Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Trzebiatowie. Prezentowane prace zostały wykonane w technice pirografii – wymagającej precyzji i cierpliwości sztuce wypalania obrazów w drewnie przy użyciu pirografu. Motywem przewodnim twórczości autora jest miłość do kotów. Wernisaż był nie tylko okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego, ale również świadectwem rozwoju, opowieścią
o pokonywaniu własnych trudności, wytrwałości, zaangażowaniu, pasji. Pokazał także, jak ważna jest potrzeba wyrażania siebie poprzez sztukę, która może być mostem łączącym ludzi – niezależnie od ich doświadczeń – tworząc płaszczyznę do dialogu, zrozumienia oraz wspólnego przeżywania. Biblioteka, to nie tylko miejsce książek, ale również przestrzeń spotkań, integracji, otwartości na drugiego człowieka oraz budowania społecznej wrażliwości. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za bycie razem, twórcy natomiast życzymy dalszego rozwoju, artystycznych inspiracji oraz przyjemności z tworzenia.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!