Tydzień Bibliotek wśród niezapominajek.
Tydzień Bibliotek wśród niezapominajek.
Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej we współpracy ze Związkiem Emerytów i Rencistów w Trzebiatowie z okazji XXIII Tygodnia Bibliotek przygotowała niezapomniany spacer. 15 maj to Święto Polskiej Niezapominajki. Przypomina o szacunku do natury, tradycji oraz o tym by nie zapominać o ważnych dla nas osobach. Grupa Motylki z Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. Słonia nad Regą w Trzebiatowie miała niesamowitą okazję zasadzić swoją niezapominajkę w ogrodzie pałacowym. Pan Artur Sperskas poprowadził lekcje przyrody, Pani Renata Teresa Korek zaprezentowała wiersze o niezwykłych błękitnych kwiatkach, panie z Koła Emerytów i Rencistów poprowadziły zabawy taneczne oraz pomogły przy sadzeniu, natomiast prace plastyczne zostały wykonane pod okiem pań bibliotekarek Marzenny Dudek i Karoliny Kurczewskiej. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.” wpisało się wspaniale w ten szczególny dzień. Nasi najmłodsi czytelnicy ODKRYLI nowe wartości jakie niesie ze sobą budowanie relacji z osobami starszymi. A my postaraliśmy się OTWORZYĆ dla nich miejsce - BIBLIOTEKĘ, w którym łączymy rozwój, inspirację, naukę i wspólne spędzanie czasu. Zapraszamy do biblioteki i życzymy miłych wrażeń.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!