Logo Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury

"Grafika – dialog doświadczenia i eksperymentu" - Zbyněk Janáček & Marek Sibinský

Ocena 0/5

 Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury
zaprasza

Zbyněk Janáček & Marek Sibinský


"Grafika – dialog doświadczenia i eksperymentu"


Zapraszamy na wyjątkową wystawę dwóch wybitnych czeskich artystów, których twórczość stanowi ważny głos w **grafice współczesnej Europy Środkowej**.


  **Zbyněk Janáček** – profesor sztuk pięknych, mistrz serigrafii i badacz grafiki konceptualnej, prezentuje dzieła będące wynikiem konsekwentnych eksperymentów i lat twórczych poszukiwań.


  **Marek Sibinský** – przedstawiciel młodszego pokolenia, autor cykli *Visual Smog* i *Interferences*, stawia krytyczne pytania o obraz w erze cyfrowej, łącząc sitodruk, kolaż i druk cyfrowy.


Wystawa to fascynujący **dialog pokoleń i estetyk**, który wyrasta z akademickiego środowiska Uniwersytetu Ostrawskiego, ale sięga daleko poza ramy uczelni – w stronę współczesnych wyzwań wizualnych i artystycznych.


Otwarcie Wystawy
GALERIA FEININGER
30 lipca 2025
godz. 16.00

 

Plakat Grafika – dialog doświadczenia i eksperymentu  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności