Aktualności
Julia Modrzejewska z Trzebiatowa laureatką Nagrody Głównej.

7 czerwca 2019 r. w trzebiatowskim pałacu odbył się XXXVII Ogólnopolski Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”.
Jury w składzie: Jadwiga Adamus, Halina Kmita, Lidia Wilk przyznało Nagrodę Główną Festiwalu wybieraną spośród laureatów I miejsc, ufundowaną przez Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego, zaprojektowaną i wykonaną przez Macieja Leończyka. Otrzymała ją Julia Modrzejewska reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 2 w Trzebiatowie za subtelną i  piękną interpretację piosenki „Małe tęsknoty”.
Uroczystego otwarcia festiwalu, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i powodzenia w konkursie dokonali dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek i Zastępca  Burmistrza Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak.
 Do tegorocznej, 37 edycji Festiwalu zgłosiło się ponad 90 wykonawców, w tym soliści i zespoły m.in. z: Świnoujścia, Goleniowa, Kołobrzegu, Złocieńca, Szczecina, Nowogardu, Koszalina, Gryfic, Piły, Świdwina, Trzebiatowa, Mrzeżyna…
JURY po przesłuchaniu wykonawców, wybrało laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły:
KATEGORIA klasy I-III SOLIŚCI:
I miejsce –Nadia Kayser, zgłoszenie indywidualne, „Co się śni niewidomym”, opiekun Renata Jankowska
II miejsce-Nela Dec, Ińskie Centrum Kultury”, „Dziś będzie bal”, opiekun Kazimierz Dec
II miejsce -Hanna Mańkowska, Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie, „Naprawdę chcę”, opiekun Renata Jankowska
III miejsce-Julia Pałuczak ,Centrum Kultury 105 w Koszalinie, „Wrzuć grosik do grającej szafy”, opiekun Ewa Turowska
Wyróżnienia: Lena Soroko, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „A ja po prostu frajdę mam”, opiekun Wioletta Krzemińska,
Hubert Sagan, Publiczna Szkoła Nr 1 w Świdwinie, „Co to jest niepodległość”  opiekun Edyta Uss,
Kalina Szymanik, Szkoła Integracyjna Nr 21 Koszalin, „Uśmiechy”, opiekun Beata Rodowicz

KATEGORIA klasy I-III  ZESPOŁY  
Wyróżnienia:
Zespół „Słodziaki”, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, „Rytm i melodia”, opiekun Ewa Turowska
„Bursztynki”, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Mucha w mucholocie”, opiekun Aleksander Bogdanow

KATEGORIA IV – VI SOLIŚCI
I miejsce –Julia Modrzejewska,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Małe tęsknoty”, opiekun Andrzej Drozdowski
II miejsce- Nikola Małyszewicz, Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” w Kołobrzegu, „Małe skrzydła”, opiekun Maria Dudek
II miejsce- Magdalena Wierzbicka , Gryficki Dom Kultury, „Czarny świt”, opiekun Aleksandra Nieszporek
III miejsce- Hanna Małecka, Goleniowski Dom Kultury, „W wesołym miasteczku”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce- Emilia Mamak, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świdwinie, „Gioachino”, opiekun Edyta Uss
Wyróżnienie: Hanna Pieprzka, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, „Ja chcę tylko śpiewać”, opiekun Dorota Helbik- Słobodzian

KATEGORIA IV – VI ZESPOŁY
I miejsce- „Wiolinki”,
Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia  Warszów, „Rzeka marzeń”, opiekun Magdalena Tereszko
II miejsce- Wesoła ekipa”, „ALLEGRETTO” Szczecin, „Koronkowa lambada”, opiekun Renata Matysek
Wyróżnienie: „Mini Bend”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Nie mów mi nie”, opiekun Andrzej Drozdowski

KATEGORIA KLASY VII-VIII  i GIMNAZJUM SOLIŚCI:
I miejsce – Iga Wójcikiewicz, Stowarzyszenie Igacki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa, „Byle dalej”, opiekun Jacek Wójcikiewicz
II miejsce- Klara Kraszewska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogardzie, „Co się śni niewidomym”, opiekun Łukasz Włodek
III miejsce-Alicja Pawlak, Ińskie Centrum Kultury, „Mięta”, opiekun Kazimierz Dec

 Wyróżnienia: Hanna Papa, Goleniowski Dom Kultury, „Moknie w deszczu diabeł”,   opiekun Dorota Gołębiowska,
Alicja Tomaszek, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia  Warszów, „A jeśli nie znajdziesz”, opiekun Magdalena Tereszko

KATEGORIA ZESPOŁY
I miejsce-  „Forte
”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Miejcie nadzieję”, opiekun Andrzej Drozdowski
II miejsceTrio Pierwszego Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, Klub Pierwszego Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w  Świdwinie, „Warto wierzyć w ludzi”, opiekun Robert Uss
III – „Akolada
”, Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile, ”Dziewczynka” opiekun Magdalena Tereszko
Wyróżnienie: Zespół „Chochliki”, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Muzyka, muzyka”  Wioletta Krzemińska

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE SOLIŚCI:
I miejsce- Julia Kolanek,  I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kołobrzegu, „Naprawdę chcę”, opiekun Krzysztof Kolanek
II miejsce- Karolina Kinik, Goleniowski Dom Kultury, „Szparka sekretarka”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce – Weronika Włodarczyk, Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” w Kołobrzegu, „Cudownych rodziców mam”, opiekun Maria Dudek

Wyróżnienie: Anna Sarnowska, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów,  „Jeszcze się tam żagiel bieli”, opiekun Magdalena Tereszko

KATEGORIA ZESPOŁY
Wyróżnienie: AKOLADA
, „Hej żeglujże żeglarzu”, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów , opiekun Magdalena Tereszko

Organizatorem festiwalu był Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objął Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.
Patronat medialny: TVP Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Radio Plus Gryfice, „Gryfickie Info”, „Superportal 24, „Trzebiatowska Gazeta Regionalna”, „Echo media” „Gryfickie echa”,  „Puls Miasta”, e.Gryfice.pl.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury dziękuje Eugeniuszowi, Krystynie, Piotrowi Nikuła Mrzeżyno .
Gratulujemy wszystkim laureatom i opiekunom. Zapraszamy za rok.