Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury jako społeczny opiekun Muzeum Pałacowego kontynuuje działania związane z aranżacją ekspozycji pałacowych. Pod kierunkiem dr Janiny Kochanowskiej zrealizowano zadanie
„ Śladami Książąt Pomorskich związanych z Trzebiatowem” – ekspozycja wizerunków książąt pomorskich w Sali Książęcej ( dawnym westybulu pałacowym), którego celem było propagowanie wiedzy o książętach: Barnimie I, Bogusławie X, Barnimie XI, Janie Fryderyku i Filipie II oraz roli jaką odegrali w rozwoju Ziemi Trzebiatowskiej wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego.
26 września 2024 r. odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano w Sali Książęcej nową ekspozycję, uzupełnioną o fotogramy książąt i postać Barnima XI wraz z towarzyszącą prelekcją dr Janiny Kochanowskiej o książętach oraz ich roli w rozwoju Ziemi Trzebiatowskiej. Zaprezentowano i rozpropagowano również foldery w polskiej i niemieckiej wersji językowej.
Realizacja zadania ma ogromne znaczenie dla dziedzictwa kulturowego regionu, w tym należytego podkreślenia statusu Trzebiatowa jako miasta książęcego, w którym znajdowała się renesansowa siedziba książęca. Jej wygląd, nadany w XVI w. przez Barnima XI zatarty został przez przebudowę na pałac elektorski w wieku XVII ale fragmenty murów siedziby książęcej zachowane są do dziś w murach pałacu. Trzebiatowski pałac znajduje się na pomorskim Szlaku Książęcym, jest licznie odwiedzany przez turystów. Nowy wystrój Sali Książęcej pozwoli zarówno turystom jak i mieszkańcom dokładniej zrozumieć historię Pomorza i samego Trzebiatowa w czasach książęcych. To odpowiedź na potrzebę poznawania i propagowania historii zarówno dla mieszkańców jak i licznie odwiedzających Trzebiatów turystów.
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury na realizację zadanie „ Śladami Książąt Pomorskich związanych z Trzebiatowem” – ekspozycja wizerunków książąt pomorskich w Sali Książęcej ( dawnym westybulu pałacowym) otrzymało dofinansowanie ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.